Om oss

Om oss

Byggmester Turøy og Algrøy Drift AS

Byggmester Turøy & Algrøy Drift AS ble etablert i 1986 av Jens Gunnar Turøy og Atle Algrøy, og har siden 1987 vært medlem av Byggmann, som i dag er en av Norges største huskjeder. Vi har fra starten av vært godkjent lærebedrift, med 2-3 nye lærlinger hvert år. Byggmester Turøy & Algrøy var en av de første på Sotra som fikk Sentralgodkjenning hos byggteknisk etat (BE). Vi er i dag totalt 25 ansatte i tillegg til innleid arbeidskraft.

Byggmester Turøy & Algrøy er hjemmehørende i en av Norges største vekstkommuner, Fjell. Men firmaet har minst like mange oppdrag i Bergensområdet. Vi har bygget skoler og eldreboliger for Fjell Kommune, men de fleste byggeprosjektene våre er i privat regi. Omlag halvparten av virksomheten vår retter seg mot boligbyggelag eller boligfelt. Alt fra prosjektering til selve byggingen blir utført av oss. Vi utvikler i tillegg boligprosjekter i egen regi.

Christian-Turøy

Christian Turøy
Daglig leder/ byggmester

Tlf: 922 80 311
Epost: christian@turoyogalgroy.no

Rune-Thuestad

Rune Thuestad
Byggeleder/ byggmester

Tlf: 47467145
E-post: Rune@turoyogalgroy.no

Atle-Algrøy

Atle Algrøy
Byggeleder/ byggmester

Tlf: 922 80 309
E-post: atle@turoyogalgroy.no

Eli--Hundhammer

Eli Hundhammer
Daglig leder | TA Prosjekt AS

Tlf: 99092790
E-post: eli@taprosjekt.no

Jens-Gunnar-Turoy

Jens Gunnar Turøy
Byggm. Turøy & Algrøy AS
Daglig Leder/ byggmester

Tlf: 922 80 311
E-post: jens@turoyogalgroy.no

Lise-Bringedal

Lise Bringedal
Økonomi og HMS

Tlf: 56 32 02 70
E-post: lise@turoyogalgroy.no

Renee-Kvalvåg

Renee Kvalvåg
Økonomiansvarlig

Tlf: 56 32 02 70
E-post: renee@turoyogalgroy.no

Kompetanse

Mesterbrev

Ansvarsrett

Godkjent lærebedrift

Samarbeidspartnere

Byggman
byggmann.no

Miljøanlegg Entreprenørforretning AS
miljoanlegg.no

Sartor VVS
sartor-vvs.no

Murmester Knut Ulveseth AS
murmester-ulveseth.no

Torsvik Elektro AS
torsvik.no

Nilsen & Sture Betong AS
nsbetong.no

Lønning & Nilsen Malerfirma AS
lonas.no

Sotra Kjøkken og Interiør
sotrakjokken.no

Sartor Elektro
sartor-elektro.no